vriendschap

vriendschap

Vriendschap, zo wordt wel eens gezegd, is de motor van het leven. Er zijn dan ook al heel veel boeken en romans verschenen die vriendschap als thema hebben. Hier vind je een goede selectie daaruit.

boeken en romans over vriendschap

De onuitstaanbare erfgenaam - Rokesby's 1

zondag, 2 januari, 2022
auteur: 
serie: 
waardering: 
9,1 sterren
De onuitstaanbare erfgenaam - Rokesby's 1

Vóór de Bridgertons waren er de Rokesby’s – een heerlijke nieuwe wegdroomserie over de buren van de Bridgertons, in de late achttiende eeuw

Na de immens populaire serie historische romans Bridgerton van schrijfster Julia Quinn is er nu de gloednieuwe boekenreeks Rokesby’s, maar ditmaal speelt het verhaal zich af in de 18e eeuw. Deze eerste roman is zo mogelijk nog vlotter geschreven dan de vorige reeks romans en het verhaal zuigt je dan ook opnieuw mee.

Als je hield van de perikelen van de Bridgertons dan zal je opnieuw genieten van de romantische intriges in dit gloednieuwe verhaal. Wij voegen dit boek dan ook toe tot onze 'aanraders' binnen de website. Ook het tweede deel in de serie is ondertussen verschenen: Een officier en een heer. Even goed geschreven en meeslepend.

De Bridgertons en de Rokeby’s zijn al lange tijd buren en goed bevriend. Zou er tussen hun kinderen meer kunnen opbloeien dan alleen vriendschap?

Billie zal ongetwijfeld een Rokesby trouwen, daar is iedereen het over eens. De vraag is alleen: welke? De Bridgertons en Rokesby’s zijn al decennialang buren en goed bevriend. Al in hun kindertijd waren Billie Bridgerton en de broertjes Edward en Andrew Rokesby onafscheidelijk. Eigenlijk is er maar één broer die Billie echt niet kan uitstaan…

George Rokesby is de oudste van de Rokesby-kinderen en erfgenaam van het graafschap, maar hij is ook arrogant, irritant en bepaald niet gecharmeerd van Billie – en dat is wederzijds. Maar wat als de enige persoon die je niet kunt verdragen degene blijkt te zijn die je niet kunt missen?

God of Vengeance

maandag, 1 december, 2014
waardering: 
8,9 sterren
ons oordeel: 
God of Vengeance

Opgelet: dit is een Engelstalig boek, voorlopig is dit werk van historische fictie nog niet vertaald in het Nederlands.

"Een glorieuze, bloederige, perfecte Viking-saga van eer, moed, bloedwraak en wraak van de bestsellerauteur van de Sunday Times van Lancelot, Giles Kristian. Perfect voor fans van Bernard Cornwell en Games of Thrones. Niet aflatende snelheid, briljante actie en personages. Een meesterwerk." - Conn Iggulden

Flaptekst (vertaald)
HET BEGON MET HET VERRAAD VAN EEN HEER DOOR EEN KONING...
Noorwegen 785 AD. Wanneer koning Gorm de familie van Jarl Harald met het zwaard doodt, maakt hij één fatale fout: hij slaagt er niet in om Haralds jongste zoon, Sigurd, te vermoorden. Zijn verwanten zijn gedood, zijn dorp is in beslag genomen, zijn familie en vrienden als slaven genomen, Sigurd vraagt ​​zich af of de goden hem in de steek hebben gelaten. Opgejaagd door machtige mannen weet hij niet wie hij moet vertrouwen en toch heeft hij een kleine groep trouwe volgelingen aan zijn zijde. Met hen - en met de hulp van de Alvader, Odin - besluit hij een koning te laten boeten voor zijn verraad. Met behulp van sluwheid en oorlogskunst verzamelt Sigurd een groep krijgers - waaronder zijn vaders rechterhand Olaf, Bram (die de mensen Ber noemen), Zwarte Floki die de dood hanteert met een mes, en de schildmaagd Valgerd, die nergens bang voor is - en hij overtuigt hen om hem te volgen. Want of Odin nu bij hem is of niet, Sigurd ZAL wraak nemen. En noch mensen noch goden konden hem het beste in de weg staan. . .

Het verhaal van Sigurd gaat verder in Winter's Fire en bereikt zijn hoogtepunt in de dramatische afsluiter Wings of the Storm.

The Rise of Sigurd is een epische en bloederige viking-saga over wraak en eed en familiebanden. Maak je borst maar nat voor een boek vol spanning, gevechten en drama. Het zal zowel jongens als mannen kunnen aanspreken (en ongetwijfeld ook vrouwen die van dit soort boeken houden natuurlijk).

Abonneren op vriendschap