spannend

De schemering en de dageraad - Kingsbridge 4

donderdag, 15 oktober, 2020
auteur: 
serie: 
genre: 
waardering: 
9,1 sterren
ons oordeel: 
De schemering en de dageraad - Kingsbridge 4

Als Engeland wordt belaagd door de Vikingen, raken drie levens onlosmakelijk met elkaar verbonden

Maar liefst het vierde deel in de fantastische Kingsbridge saga van meesterverteller en middeleeuwen kenner Ken Follet. Niet voor niets wordt deze boekenreeks van historische romans verslonden door lezers overal ter wereld. Als je deze boekenreeks niet kent moet je zeker eens het eerste deel lezen: Pilaren van de Aarde. Maar elk deel vertelt een apart verhaal dus je kan ook meteen De schemering en de dageraad beginnen te lezen. Chronologisch gezien gaat dit deel eigenlijk de andere vooraf.

997 na Christus. Engeland wordt van twee kanten belaagd, in het westen door Wales en in het oosten door de Vikingen. Gerechtigheid is ver te zoeken en geweld en wetteloosheid zijn aan de orde van de dag. De koning staat machteloos en de chaos regeert. In deze turbulente tijden raken de levens van drie mensen onlosmakelijk verbonden met elkaar en met een klein gehucht dat later Kingsbridge zal worden genoemd.

Het dorp van een jonge botenbouwer wordt geplunderd door de Vikingen en hij vlucht met zijn familie naar een ander dorp om daar een nieuw leven op te bouwen. Een Normandische edelvrouw volgt haar geliefde echtgenoot naar Engeland, maar realiseert zich al snel dat de gewoonten in haar nieuwe land heel anders zijn dan ze gewend is, en dat iedereen op brute wijze vecht om de macht. Een jonge monnik droomt ervan zijn bescheiden abdij ooit tot een roemrijk centrum van kennis en geleerdheid te verheffen.

Alle drie raken ze tegen hun wil betrokken bij de machinaties van een bisschop die meedogenloos streeft naar macht en rijkdom, en niets geeft om de levens van de gewone mensen.

God of Vengeance

maandag, 1 december, 2014
waardering: 
8,9 sterren
ons oordeel: 
God of Vengeance

Opgelet: dit is een Engelstalig boek, voorlopig is dit werk van historische fictie nog niet vertaald in het Nederlands.

"Een glorieuze, bloederige, perfecte Viking-saga van eer, moed, bloedwraak en wraak van de bestsellerauteur van de Sunday Times van Lancelot, Giles Kristian. Perfect voor fans van Bernard Cornwell en Games of Thrones. Niet aflatende snelheid, briljante actie en personages. Een meesterwerk." - Conn Iggulden

Flaptekst (vertaald)
HET BEGON MET HET VERRAAD VAN EEN HEER DOOR EEN KONING...
Noorwegen 785 AD. Wanneer koning Gorm de familie van Jarl Harald met het zwaard doodt, maakt hij één fatale fout: hij slaagt er niet in om Haralds jongste zoon, Sigurd, te vermoorden. Zijn verwanten zijn gedood, zijn dorp is in beslag genomen, zijn familie en vrienden als slaven genomen, Sigurd vraagt ​​zich af of de goden hem in de steek hebben gelaten. Opgejaagd door machtige mannen weet hij niet wie hij moet vertrouwen en toch heeft hij een kleine groep trouwe volgelingen aan zijn zijde. Met hen - en met de hulp van de Alvader, Odin - besluit hij een koning te laten boeten voor zijn verraad. Met behulp van sluwheid en oorlogskunst verzamelt Sigurd een groep krijgers - waaronder zijn vaders rechterhand Olaf, Bram (die de mensen Ber noemen), Zwarte Floki die de dood hanteert met een mes, en de schildmaagd Valgerd, die nergens bang voor is - en hij overtuigt hen om hem te volgen. Want of Odin nu bij hem is of niet, Sigurd ZAL wraak nemen. En noch mensen noch goden konden hem het beste in de weg staan. . .

Het verhaal van Sigurd gaat verder in Winter's Fire en bereikt zijn hoogtepunt in de dramatische afsluiter Wings of the Storm.

The Rise of Sigurd is een epische en bloederige viking-saga over wraak en eed en familiebanden. Maak je borst maar nat voor een boek vol spanning, gevechten en drama. Het zal zowel jongens als mannen kunnen aanspreken (en ongetwijfeld ook vrouwen die van dit soort boeken houden natuurlijk).

Abonneren op spannend